środa, 3 października 2012

Oddzwonimy do pana

Początek sezonu i początek prac nad nową sztuką. Tym razem będzie to Oddzwonimy do pana Łukasza Szteleblaka. Przypomnijmy, że jest to tekst, który wybraliśmy spośród kilkudziesięciu dramatów nadesłanych na I Ogólnopolski Konkurs na Współczesny Dramat Peryferyjny.


Łukasz Szteleblak urodził się w 1984 r., mieszka w Proćwinie, niewielkiej miejscowości w województwie świętokrzyskim.
Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim, aktualnie pracuje w kancelarii prawniczej w Końskich.
Tworzy głównie opowiadania, które publikuje na portalu Fabrica Librorum jako "kilgore". Tamże został laureatem dwóch konkursów literackich. 
Jedno z nagrodzonych opowiadań stanowiło podstawę do napisania dramatu "Oddzwonimy do pana".
Aktualnie pracuje nad debiutem drukowanym w antologii opowiadań "Fantazje Zielonogórskie 2".


Bohaterami jego tekstów są przeważnie zwykli ludzie, silnie osadzeni w codziennej sytuacji, gdy nagle jakiś element tej "codzienności" zawodzi. Stanowi to pretekst do szerszych rozważań na tematy społeczne bądź aksjologiczne. W swojej twórczości przede wszystkim stara się (jak sam pisze) przekazać coś nie głupiego (może przyjdzie czas na rzeczy mądre) w ciekawy i oryginalny sposób. 
Dramat "Oddzwonimy do pana" opiera się na wzajemnych relacjach czwórki kandydatów do pracy w tajemniczym zakładzie. Nietypowy sposób rekrutacji budzi w nich ukryte instynkty. 
Równolegle toczy się inna gra, w pokoju pracodawców, zakończona nagłym upadkiem Menedżera, który wydawał być się panem sytuacji.
Praca, choć stanowi marzenie i cel wszystkich bohaterów dramatu, powoduje ich upodlenie i degraduje wartości. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz